Hafif Çelik Villa

Hafif Çelik Villa Nedir?

Hafif çelik villalar, galvanizli hafif çelik konstüksiyon teknolojisi kullanarak üretilen yeni nesil müstakil evler modellerinden biridir. Bilgisayar kontrollü makinelerle üretilen çelik konstrüksiyonlar işlenerek duvar panelleri ve kolonlar haline getirildikten sonra monte edilir. Hafif çelik villa modelleri, tıpkı prefabrik evler gibi kısa sürede monte edilebilen ve taşınabilen müstakil yapılardır. Yüksek mantolama ve ısı yalıtımı özelliği sayesinde hafif çelik villalar, mevsim koşullarına dayanıklı ve uzun ömürlü çözümler sunar. Dış cephesinde yanmaz fibercement levhalarla kaplanan hafif çelik villa modelleri dayanıklılığı ile ön plana çıkar. Hafif çelik villa fiyatları, istenilen büyüklük ve evin yerleştirileceği alanın özellikleri de dikkate alınarak hesaplanır ve kat sayısına göre değişkenlik gösterir.

malikoy-ankavilla-model-celik-prefabrik-villa

Hafif Çelik Villa Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

Hafif çelik villalar, özellikle lüks ve estetik görünümüyle müstakil ev, mevsimlik/yazlık ev olarak kullanılmaya uygundur. Bunun yanında dayanıklı yapısı nedeniyle geniş spor salonları, endüstri yapıları, çok katlı ve yüksek yapılarda da hafif çelik villa modelleri tercih edilmektedir. Tek katlı ve çift katlı hafif çelik ev modelleri, kişilerin ihtiyacına uygun büyüklükte ve farklı tasarımlarda üretilebilmektedir. Hafif çelik villa fiyatları da kişilerin isteğine, m2 büyüklüğüne ve yalıtım özelliklerine göre değişmektedir. Hafif çelik villa modelleri ve fiyatlarını Ankavilla prefabrik ve çelik ev modelleri (link) kataloğundan inceleyebilir, hafif çelik ev fiyatları ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

malikoy-ankavilla-model-celik-prefabrik-villa

Hafif Çelik Villa ve Prefabrik Villa Arasındaki Farklar Nelerdir?

Hafif çelik villalar, taşınabilir, depreme dayanıklı, ekonomik ve estetik olmasıyla prefabrik binalara benzemektedir. Temel olarak prefabrik villalarla benzer özelliklere sahip olsalar da hafif çelik villa modelleri bazı noktalarda daha gelişmiş ve işlevsel çözümler sunar:

  1. Hafif çelik villalar, çok katlı ve yüksek yapı tasarımlarına daha kolay uyum sağlar. Prefabrik villa modelleri ise genellikle tek katlı veya dubleks olarak tercih edilmektedir.
  2. Çelik konstrüksiyondan üretilen hafif çelik villalarda ana taşıyıcı çelik kolonlardır. Bu nedenle ana taşıyıcısı duvar panelleri olan prefabrik evlere göre daha dayanıklıdır.
  3. Hafif çelik villa modellerinin dış ve iç cephelerinde ısı ve ses yalıtımı sağlayan yüksek teknoloji yanmaz fibercement teknolojisi kullanılır. Eğer hafif çelik villa çok katlıysa, destek kolonları da aynı mantolama sistemi ile kaplanır ve yüksek oranda ısı ve ses yalıtımı sağlanır.
  4. Hafif çelik fiyatları, kullanılan teknoloji nedeniyle prefabrik villa fiyatlarına göre bir miktar daha pahalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir